Grafitom na Dvorani Goran Čengić barem je Sarajevo opralo svoj obraz i pokazalo da ispod diktata većine kupljenih ruku tinja otpor većine srca, da tu negdje među nama još uvijek žive Gorani i Valteri.
Nakon što je odgovorna grupa građana ili pojedinac sprejem na sportskoj dvorani na Grbavici ispisao ime Gorana Čengića, javnost je burno reagovala, počele su rasprave na društvenim mrežama, a osobe bliske vlasti počeli su ovaj čin nazivati vandalizmom. Javnosti se obratio i Malik Garibija, predsjednik Općinske organizacije SDP BiH Stari Grad Sarajevo.
„Natpis na Dvorani Goran Čengić nije vandalizam nego je, gospodo na vlasti, čin otpora. Taj sprej se može oprati, vaš obraz ne može. Vandalizam prema definiciji predstavlja uništavanje javne ili privatne imovine i popraćen je zadovoljstvom koje počinitelj osjeća prilikom destrukcije. Smatram da bi primjerenije bilo upotrijebiti taj izraz za plansku i organizovanu destrukciju grada koju ova vlast provodi.
Vandalizam je uništiti vodovod, vandalizam je uništiti bolnicu, vandalizam je uništiti javni gradski prevoz, vandalizam je trpanjem zgrada uništiti gradski prostor, vandalizam je uništiti sve naše sportske klubove, vandalizam je rušiti Univerzitet, vandalizam je rušiti spomenike kulture, vandalizam je uništiti kulturne institucije, vandalizam je, gospodo na vlasti, to što vi činite Sarajevu više od dvije decenije.
Grafitom na Dvorani Goran Čengić, tim činom nama, nažalost, nepoznatih djevojaka i/ili momaka, barem je Sarajevo opralo svoj obraz i pokazalo da ispod diktata većine kupljenih ruku tinja otpor većine srca, da tu negdje među nama još uvijek žive Gorani i Valteri. Skidam im kapu i ustajem pred njima“, poručio je Malik Garibija.
Goran Čengić bio je poznati sarajevski rukometaš, igrao je za ekipu Rukometnog kluba Bosna, kada je klub osvojio Kup Jugoslavije. Nekadašnji rukometaš pokušao je polovinom juna 1992. godine u okupiranoj Grbavici spasiti komšiju Husniju Ćerimagića, nakon čega ih je obojicu ubio Veselin Vlahović Batko.