Nakon nešto više od mjesec dana provedenih na poziciji v.d. direktora JZU Dom zdravlja Kalesija, na jučer održanoj sjednici Upravnog odbora sam smijenjen s te pozicije. Opšte je poznato da kalesijska SDA godinama “guši” sve pozitivne pomake i nove ideje, a koji nisu “aminovani” od strane rukovodstva ove stranke u Kalesiji.
Svjestan postojanja nove većine u OV Kalesija i same promjene sastava Upravnog odbora JZU Dom zdravlja Kalesija, nisam uopšte sumnjao da će doći i do moje smjene, bez obzira koliko dobrih stvari je urađeno u proteklom periodu, što je i većina građana naše općine prepoznala.
Potrudit ću se da nabrojim samo neke od “razloga” moje smjene:
– Smijenjen sam jer sam uveo drugu smjenu porodične medicine u ambulanti u Tojšićima, te tako olakšao liječenje za nekoliko hiljada pacijenata,
– Smijenjen sam jer sam uveo drugu smjenu porodične medicine u centralnom Domu zdravlja u Kalesiji,
– Smijenjen sam jer sam osposobio novu prostoriju za intervenciju na pedijatrijskom odjeljenju, te djeca više neće injekcije i infuzije primati na hodniku,
– Smijenjen sam jer sam riješio gorući problem gužve na spratu u hodniku gdje je smještena porodična medicina,te smo to riješili na način da sada rade tri tima na spratu,
– Smijenjen sam jer sam pacijentima iz Tima 11 obezbijedio prostoriju u kojoj će primati terapiju, bez da idu u Službu hitne medicinske pomoći što je bila praksa ranije,
– Smijenjen sam jer smo numerisali sve prostorije u JZU DZ Kalesija i postavili situacioni plan zgrade Doma zdravlja Kalesija, te tako olakšali pacijentima koji su “lutali” tražeći pojedine prostorije,
– Smijenjen sam jer smo planirali izmjestiti neuslovne prostorije laboratorije u centralnom Domu zdravlja,
– Smijenjen sam jer smo po planu kapitalnih ulaganja u ovoj godini planirali:
- a) Nabavljanje aparata za snimanje UZ srca,
- b) Nabavljanje novog sanitetskog vozila,
- c) Nabavljanje nove stomatološke stolice,
- d) Nabavljanje aparata za reanimaciju,
- e) Nabavljanje novog sanitetskog vozila za prijevoz pacijenata na dijalizu itd.
– Smijenjen sam jer sam primio sve ljekare s Biroa za zapošljavanje, a ne samo one koji imaju člansku karticu neke političke partije,
– Smijenjen sam jer su pripravnici mogli obavljati volonterski staž bez da odu u prostorije stranke i mole za obavljanje istog,
– Smijenjen sam jer nisam želio da produžim ugovor supruzi istaknutog člana SDA koja je bezkonkursno primljena prije dva mjeseca, već sam želio da za to, kao i za sva ostala radna mjesta, raspišem konkurs,
– Smijenjen sam jer NISAM smijenio glavnog medicinara JZU Dom zdravlja Kalesija koji je predsjednik Mjesnog ogranka SDA Kalesija Gornja, a kada sam postavljen za direktora optužiše me da ću ” sjeći glave ” i provoditi osvetničku politiku,
– Smijenjen sam jer nisam radio po naredbama iz kancelarije SDA, već sam radio isključivo za dobrobit svih građana.
I na kraju, ono najvažnije: Smijenjen sam jer sam kandidat za načelnika općine Kalesija, a od oktobra, uz pomoć građana Kalesije i novi načelnik naše općine! Prvo su govorili kako se uopće neću kandidovati, te kako ću podržati nekog kandidata. Kada sam se i zvanično kandidovao, počeli su pričati kako sam “prodao” načelničku poziciju za mjesto direktora JZU Dom zdravlja Kalesija. Ostaje nam da vidimo šta će nakon ovoga pričati.


