Povodom nastupajućeg pravoslavnog praznika Vaskrsa, predsjednik Socijaldemokratske partije BiH Nermin Nikšić je pravoslavnim vjernicima u našoj zemlji, kao i Dabrobosanskoj mitropoliji, uputio čestitku.
“Poštovani,
Nagrađeni smo srećom života u različitosti. Poštivanjem i čuvanjem te različitosti gradimo put za svjetliju budućnost za pokoljenja koja dolaze poslije nas.
Svim pravoslavcima u Bosni i Hercegovini i sveštenstvu želim da u zdravlju i sreći provedete nastupajući praznik.
Hristos Voskrese!”, navodi se u čestitci.

