Diplomatski klub Burč je organizovao panel diskusiju na temu „Žene u politici“, na kojoj je učestvovala Segmedina Srna-Bajramović, potpredsjednica SDP BiH i zastupnica u Skupštini Kantona Sarajevo.
Srna-Bajramović je govorila o ulozi žene politici, te generalno o važnosti prisustva žena u politici.
“Žene u zakonodavnim tijelima donose nove perspektive, te pozitivno utječu na zakonodavni tok“,kazala je Srna-Bajramović,a primjer zato je navela Zakon o sigurnosti Kantona Sarajevo i slučaju Dženana Memića.
Također je istakla činjenicu da žene podržavaju jedna drugu u parlamentarnom radu i u aktivnostima van Parlamenta. Primjer solidarnosti žena je Klub parlamentarki FBiH, koji je „prvi međustranački klub u historiji“ države koji je formiran da radi na poboljšanju žena.
“Mi moramo težiti ka tome da razlika između muškaraca i žena bude neprimjetna”, pojasnila je Srna-Bajramović.
Nakon panel diskusije, gosti i pojedini članovi Diplomatskog kluba su izdvojili vrijeme za druženje i razgovor uz kafu i čaj. Razgovarali su o transformaciji uloge žene u periodu jednog životnog vijeka, o ulozi države pri poboljšavanju uloge žene u društvu, o odnosima između muškaraca i žena u politici, te o drugim temama vezanim za žene u politici.





Portal sdp.ba je prilagođen svim uređajima.