Nakon uspješne posjete MZ Ružica, kandidati SDP Bihać, predvodjeni dr. Hajrudinom Havićem kandidatom za gradonačelnika i dr. sci. Fatkom Kulenović nositeljicom liste za Gradsko vijeće, nastavili su druženje sa građanima obilaskom Gornjeg Prekounja. Uz predstavljanje izbornog programa «Bihać za sve nas» poseban naglasak stavljen je na planove i programe vezane za rješavanje infrastrukturnih potreba i modernizaciju saobraćajnica u ovom dijelu grada, te sveukupni razvoj Bihaća. Stanovnici ove MZ iskazali su nezadovoljstvo jer su, prema njihovim riječima, zapostavljeni od gradske vlasti u proteklim godinama. Građani su prepoznali vodeću političku ulogu SDP, a upriličeni susreti dodatno su učvrstili uspostavljeni savez između Gornjeg Prekounja, SDP-a i budućnosti Bihaća za sve njegove stanovnike.

