Naime, danas je prekinuta treća vanredna sjednica Zastupničkog doma FBiH zbog kršenja Poslovnika, a isti dan je zakazana nova vanredna sjednica na kojoj bi trebalo da se izabere predsjednik i potpredsjednici Federacije BiH.

– Od prve konstituirajuće sjednice na kojoj je bilo evidentno da jasno postoji definisana parlamentarna većina pokušavalo se razvlačiti. Nema nikakvih problema, ne treba davati prostora nekome da narednih sedam dana ispira mozak građanima. Evo još jedna sjednica.

Danas će biti izabrano rukovodstvo Federacije, mi imamo vremena, sjedit ćemo, čekat ćemo. Ceh svega ovoga plaćaju građani koji za početak ne žele da gledaju više Fadila Novalića i njegovu krnju vladu još naredno vrijeme – kazao je Mašić.