Navršila se godina dana otkako je u OV Jablanica potpisan koalicijski dokument između vladajućih stranaka SDA-HDZ-SBB-SzBiH i tzv. nezavisnih vijećnika.
Tom prilikom vladajuće stranke, potpisnice ovog dokumenta, obećavale su građanima privredni zamah, investicije i investitore, što je pokazalo je vrijeme bila samo dnevnopolitička laž.
Svjedoci smo da je svoju dosadašnju nesposobnost i nerad općinske izvršne vlasti načelnik Salem Dedić pravdao, nepostojanjem većine u OV Jablanica.
Stoga danas, godinu dana otkako načelnik ima željenu većinu u OV Jablanica, predvođenu Strankom demokratske akcije, javno pitamo:
1. Gdje su nestali, ako su opće postojali investitori o kojim je načelnik Dedić pričao u protekloj izbornoj kampanji?
2. O kakvom se privrednom zamahu govori, kada gotovo svakodnevno mladi ljudi napuštaju Jablanicu?
Jasno je da su rezultati rada aktuelne vlasti u Jablanici koja sebe voli zvati „konstruktivnim i naprednim snagama” isti već 20 godina. Tačnije nema ih i katastrofalni su. Ili naprotiv, ima ih i mjere se svakodnevno, sa svakim novim odlaskom mladih ljudi.
OO SDP BiH Jablanica


