Ako bismo pitali građane u Federaciji Bosne i Hercegovine jesu li zadovoljni radom federalnih vlasti u proteklom periodu, posebno u prethodnoj godini, odgovori baš i ne bi bili prijatni za donositelje odluka.
Uprkos svemu, iz stranaka vladajuće koalicije zrači optimizam mada se slažu da bi mogli raditi više i bolje.
Predsjedavajući Predstavničkog doma federalnog Parlamenta Dragan Mioković (Naša stranka) kaže da su u 2024. usvojili 52 zakona, a da je kruna rada Južna interkonekcija. Radom Predstavničkog doma zadovoljan je i zastupnik SDP-a Belmin Zukan.
– Izmjene Poslovnika koje smo usvojili početkom godine su pokazale rezultate i usvojili smo 52 zakona. Na prvoj sljedećoj sjednici ćemo također razmatrati izuzetno važne propise poput izmjena Krivičnog zakona FBiH. Rad, saradnja i rezultati uvijek mogu biti bolji i shvatam to kao obavezu svakoga od nas u timu da radimo još više, rekao je Zukan za Oslobođenje.
U proteklom periodu dosta se govorilo i o rekonstrukciji Vlade Kantona Sarajevo, pa smo naše sagovornike pitali da li se to na određeni način može odraziti i na federalnu vlast.
– U ovom trenutku postoji nekoliko prilično različitih kantonalnih koalicija, te ne vidim razlog da eventualna rekonstrukcija vlasti u KS-u utiče na više organe vlasti, rekao je Zukan.