Delegacija SDP BiH posjetila jablaničko preduzeće „Granit“.

Jablanica granit

Predsjednik KO SDP HNK Zoran Mikulić je zajedno sa potpredsjednicom Skupštine HNK-a Vesnom Saradžić, zastupnikom u Skupštini HNK Amerom Zagorčićem, Predsjednikom Općinskog odbora SDP-a Jablanica Damirom Šabanovićem i članom Predsjedništva SDP-a BiH Svetozarom Pudarićem je razgovarao sa radnicima Granita, koji su upoznali dužnosnike SDP-a o najnovijim dešavanjima u ovom poduzeću i određenim sramnim odlukama pojedinih sudskih instanci koji predstavljaju vraćanje „Granita“ nekoliko godina unazad i ponovo prijete potpunim uništenjem i izručivanjem sudbine radnika u ruke kriminalaca i dobro povezanih mafijaških struktura, očigledno involviranih čak i u određene državne i pravosudne institucije.

Na sastanku s radnicima istaknuto je da je Socijaldemokratska partija uvijek do sada uz bila uz radnike Granita i to u onim vremenima kada su određene kriminalne grupe čak i policiju zloupotrebljavale za vlastite ciljeve. U prethodnom mandatu od 2010. godine SDP je kao dio vlasti učinio sve što je bilo moguće u ponovnom pokretanju proizvodnje u Granitu i vraćanju radnika na njihova radna mjesta. S mnogo napora, zajedno s radnicima, smo u tome i uspjeli.

Sada je evidentno, da oni koji su rušili i uništavali Granit još prije 5 godina, od istog projekta nisu odustali već su isti projekt, prvom prilikom, ponovo aktivirali u sprezi sa dobro poznatim političkim i institucionalnim krugovima i to u cilju isključivo zadovoljenja privatnih i ličnih interesa, te bogaćenja isključivo na štetu radnika i njihovih porodica.

jablanica granit 1Borba za „Granit“ očigledno još nije završila, jer je svakom imalo bolje upućenom, potpuno jasno da nova vladajuća garnitura, kao što nikada ranije nije ništa učinila za radnike Granite, neće to uraditi ni sada. Već, upravo suprotno.

SDP će i dalje biti na raspolaganju radnicima Granita u borbi protiv kriminalnih interesnih i političkih grupa. U kapacitetu koji nam pripada kroz skupštinske i parlamentarne klupe, radnici Granita i dalje mogu računati na pomoć Socijaldemokratske partije Bosne i Hercegovine u cilju artikuliranja njihovih opravdanih zahtjeva.

Comments are disabled